Prace magisterskie z danymi ujętymi w tabele

W pracy magisterskiej znajdują się z reguły tabele. Jeśli właśnie piszesz swoją pracę dyplomową, to dowiedz się jak szybko można wstawić do niej dane ujęte w czytelnej formie. Zaowocuje to z pewnością zwiększeniem atrakcyjności pracy i polepszeniem oceny.

Pisząc prace magisterskie nie da się nie skorzystać z tabeli, zwłaszcza jeśli chcemy w sensowny sposób zaprezentować dane liczbowe. W celu ich wstawienia wystarczy skorzystać z edytora tekstu. W oknie Worda należy skorzystać z menu Wstaw, a następnie kliknąć na funkcję tabele. Otworzy nam się okno, dzięki któremu będziemy mogli wstawić tabelę do naszej pracy dyplomowej na kilka różnych sposobów - zależnie od tego, jak jest nam wygodniej.

Po pierwsze możemy skorzystać z pola z kratkami i zaznaczyć na nim ile kolumn i ile wierszy będzie nam potrzebnych. Zaletą tego rozwiązania jest szybkość, jednak w pracach magisterskich bardziej chodzi o estetykę, więc lepiej skorzystać z innej dostępnej opcji - Wstaw tabelę.

Jeśli się zdecydujemy na opcję Wstaw tabelę, to pojawi się zakładka, w której będzie można wpisać potrzebną liczbę kolumn i wierszy, a oprócz tego, będzie można określić na przykład to, czy chcemy, aby tabela dostosowywała się do zawartości (co pozytywnie wpływa na czytelność zawartych w niej danych) lub na inne możliwości dopasowania.

To nie koniec możliwości, jakie dla osób zainteresowanych wstawieniem tabeli do pracy magisterskiej czy jakiegokolwiek innego dokumentu edytowanego w programie Word przewidział jego producent. Można także narysować tabelę, przekonwertować tekst na tabelę lub skorzystać z tzw. szybkich tabel.

Published by